Pro koho je hypotéka bez registru skutečně výhodná

Mnoho především mladých lidí sní o tom, že budou mít svůj vlastní dům či byt. Nelze se jim divit, koneckonců bydlení ve vlastním má celou řadu výhod. V první řadě je to fakt, že nemusíte každý měsíc platit za to, že můžete danou nemovitost využívat. A také se nemusíte bát, že vám majitel neprodlouží smlouvu.

 

Avšak získat vlastní bydlení není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Ceny nemovitostí jsou totiž skutečně vysoké, a jsou prakticky mimo dosah běžného člověka, tedy pokud by mnoho let na tento účel nešetřil peníze.

 

hypoteka5

 

Naštěstí je zde řešení v podobě hypotéky, tedy účelové půjčky, určené ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Poskytují ji jak bankovní tak nebankovní subjekty, a existuje jí mnoho typů. Není divu, že laik má mnohdy problém se v nich vyznat.

 

Jedním z těch nejoblíbenějších je pak hypotéka bez registru https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-bez-registru/. Ta se sice nepyšní nízkými úroky, jako některé jiné druhy, její předností je však vysoká dostupnost. U tohoto typu se totiž žadatel neprověřuje v registru dlužníků. To znamená, že ji může získat i v případě, že již splácí nějakou půjčku či jiný dluh.

 

hypoteka4

 

To však samozřejmě neznamená, že se neprověřuje jeho finanční situace, tedy měsíční příjem. Přeci jen, společnost, která hypotéku poskytuje, chce mít jistotu, že žadatel bude schopen dohodnutou částku splácet, a to i v případě nečekaných situací, jako je ztráta zaměstnání či dlouhodobé onemocnění.

 

Otázkou však je, pro koho je tento produkt ve skutečnosti výhodný. Na první pohled by se zdálo, že pro obyčejné lidi. Koneckonců jim to umožní mít vlastní bydlení, se všemi výhodami zmíněnými výše.

 

Je však také nutné počítat s tím, že dlužník zaplatí nejen půjčenou částku, ale navíc i úroky a jiné poplatky. Navíc, pokud nebude uvážlivý, zjistí, že není schopen svým závazkům dostát. Nejvíce tedy z toho profituje společnost, která peníze půjčila. A to je pochopitelné – kvůli tomu to přece dělá.

View Comments