Zábavné hry v přírodě

Pokud máte děti, tak určitě víte, že zabavit je může být opravdu oříšek. Pokud je krásné počasí, nebo se nebojíte trochy deště a bláta, pak vám radím vyrazit si na výlet a zkusit si v přírodě zahrát hry. Nejen že se děti něco nového naučí, ale také se přestanou velice rychle nudit. A ještě jednu výhodu mají tyto aktivity – během ní si užijete hodně pohybu na čerstvém vzduchu a děti si ani nevzpomenou na to, že nemají u sebe telefony a počítače.

mlha v lese

Hledání pokladu

Jako výborná zábavná aktivita na čerstvém vzduchu je hledání pokladu. Poklad si můžete schovat na místo třeba den dopředu nebo ráno před bojovkou, dětem nachystejte jednoduchou slepou mapu, podle které budou poklad hledat a samozřejmě jim asistujte. Výborné je také nachystat během cesty za pokladem několik úkolů, které děti musí splnit, jinak poklad nenajdou. Připravit si můžete třeba poznávání zvířecích stop nebo jednoduché hádanky. Do pokladu dejte buď nějakou sladkost nebo třeba malou hračku, novou knihu nebo cokoli jiného.

Stopovačka

Pokud máte více dětí, nebo s vámi mohou vyrazit třeba sousedé, pak se můžete určitě pustit do stopovačky. Jedna skupinka půjde jako první a určí cíl cesty, aniž by o něm druhá skupina věděla. První skupinka dělá značky, tak aby ji druhá skupinka mohla sledovat. Cílem je aby druhá skupinka našla tu první. Na konci výletu si můžete třeba opéci špekáčky, nebo si dát v cukrárně zákusek. Pokud jste dvě rodiny je ideální, aby jedna rodinu sledovala druhou, popřípadě se můžete rozdělit na holky a kluky.
prst na mapě

Poznávání zvířat

Pokud máte doma velké průzkumníky, připravte si pro ně aktivitu se zvířaty. Super bývá třeba poslech ptáků v lese a poznávání je podle zpěvu, sledování zvířat na pastvě, stopování zvířat, rozpoznávání stop v blátě… Možností je opravdu hodně. Pokud máte v batohu více místa, pak s sebou vezměte encyklopedii zvířat, abyste si o viděných zvířatech mohli i přečíst.

View Comments